Kret jest pożytecznym zwierzęciem, które spulchnia glebę i zjada szkodniki. Jednak może on powodować duże zniszczenia trawnika. W jaki sposób można przegonić krety z ogrodu? Sprawdź najlepsze metody!

Jak rozpoznać obecność kreta w ogrodzie?

Problem z kretem w ogrodzie sygnalizowany jest przez obecność kopców – kretowisk, które są wyjściem z krecich tunelów i spełniają funkcję wentylacyjną.

Gdy zatem w ogrodzie znajduje się coraz więcej kopców, oznacza to, że na danym terenie zasiedlił się kret lub nawet cała krecia rodzina.

Kretowiska mogą być poważnym problemem dla tych osób, którym zależy na wypielęgnowanym wyglądzie trawnika lub rabat kwiatowych. W takim przypadku można zastosować metody, które pomogą w przegonieniu tego zwierzęcia z posesji.

Kret w ogrodzie – jak się go pozbyć?

Warto pamiętać, że kret jest zwierzęciem znajdującym się pod ochroną, dlatego też metody jego zwalczania nie powinny powodować śmierci zwierzęcia.

Wśród najczęściej stosowanych metod zwalczania kretów znajdują się:

1. Zapory podziemne

W miejscach, w których nie chcemy, by pojawiały się krety, montuje się specjalne zapory podziemne w postaci metalowych siatek. Dzięki temu krety nie mogą wydostawać się w danym miejscu na powierzchnię.

2. Odstraszacze kretów

Do urządzenia, które umieszczane są w gruncie i mają na celu odstraszenie zwierzęcia. Odstraszacze emitują ultradźwięki oraz wibracje, które nie są przyjemne dla kretów, dlatego też istnieje wtedy duża szansa, że wyniosą się one z danej posesji.

3. Żywołapki na kreta

To rodzaj pułapek, które pozwalają na złapanie żywego kreta. Następnie zwierzę może być wywiezione w inne miejsce, na przykład do lasu.

4. Repelenty na krety

Repelenty to rodzaj środków odstraszających, które wydzielają najczęściej nieprzyjemny dla kretów zapach, dlatego wykazują one skuteczne działanie.

5. Fumigacja na krety

Aby skutecznie pozbyć się kreta, warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy DDD, która wykona proces fumigacji, czyli gazowania.

Wybierz fachowe usługi DDD w naszej firmie – skontaktuj się z nami już teraz, by pozbyć się kretów z posesji!