Podejrzewasz, że w Twoim domu zalęgły się pluskwy? Sprawdź, jak rozpoznać te szkodniki i jak skutecznie się ich pozbyć!

Pluskwa domowa – co to za owad?

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) jest owadem, który zaliczany jest do szerszej rodziny pluskwowatych.

Pluskwy żywią się krwią i mogą również atakować człowieka, powodując pojawienie się nieprzyjemnych pokąsań.

Gdzie spotyka się pluskwę domową?

Najczęściej pluskwy żyją w pobliżu człowieka, między innymi można zobaczyć je w łóżkach, tapczanach, meblach wypoczynkowych, a także w szczelinach przy ścianach, podłogach.

Stanowią one problem nie tylko w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach, ale również mogą być obecne w obiektach noclegowych jak hotele, pensjonaty czy hostele.

Jak wygląda pluskwa domowa?

To owad o niewielkich wymiarach, który zwykle ma około 3 mm szerokości oraz 4-6 mm długości. Jego ciało jest spłaszczone i owalne, ma kolor brunatno-czerwony.

Wtedy, gdy pluskwa nie jadła, jej odwłok jest mały, brązowy i zmarszczony. Natomiast po jedzeniu jest on większy i nabiera koloru purpurowego.

Na stopach pluskwy mają małe haczyki, za pomocą których mogą wspinać się po różnych powierzchniach.

Metody zwalczania pluskiew

Pluskwy są uciążliwe i wtedy, gdy zauważymy objawy ich bytowania, warto od razu zdecydować się na ich zwalczenie.

Domowe metody zwalczania pluskiew nie zawsze są jednak efektywne, dlatego zaleca się stosowanie profesjonalnych metod DDD, które dają gwarancję najlepszych rezultatów.

Firmy DDD wykorzystują najczęściej integrowane metody zwalczania pluskiew, stosując w tym celu różne techniki, co pozwala na uzyskanie maksymalnej skuteczności.

Do skutecznych technik zwalczania pluskwy domowej zaliczane są:

  • opryski
  • zamgławianie zimne (ULV)
  • zamgławianie gorące (termiczne)

Pracownicy firmy DDD dobierają najlepszą metodę zwalczania pluskwy domowej w zależności od miejsca jej bytowania oraz prawdopodobniej ilości szkodników.

Jeżeli chcesz pozbyć się pluskwy domowej, skorzystaj z naszej oferty – zapewniamy kompleksową obsługę w ramach dezynsekcji i gwarantujemy 100% skuteczności!