Myszy obecne w domu mogą spowodować duże straty. W jaki sposób można wygonić te szkodniki? Do wyboru są różne metody, dlatego warto zapoznać się z nimi bliżej!

Jak rozpoznać obecność myszy w domu?

Myszy w domach zasiedlają się obecnie dość rzadko, jednak ten problem nadal dotyka wielu osób.

Najczęściej problem z myszami w domu pojawia się w okresie od jesieni do wiosny, gdy zwierzęta te szukają dla siebie schronienia.

Zwykle myszy zasiedlają się wtedy w pomieszczeniach rzadko używanych, na przykład w piwnicach, na strychach. Zdarza się jednak, że przedostają się również do kuchni i innych pomieszczeń.

O obecności myszy w domu świadczą przede wszystkim ich odchody, które można znaleźć między innymi w szafkach, regałach, przy meblach.

Jak pozbyć się myszy z domu?

Aby pozbyć się myszy z domu, można zastosować różne techniki. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

1. Zabezpieczenie domu

Aby zapobiec przechodzeniu myszy z zewnątrz do domu, należy zabezpieczyć wszystkie możliwe przejścia, na przykład dziury w piwnicy, na strychu, na przykład z użyciem siatek.

Zaleca się również przechowywanie produktów spożywczych w plastikowych lub szklanych pojemnikach, do których myszy nie będą miały dostępu.

2. Odstraszacze na myszy

Doskonałym sposobem odstraszania myszy jest posiadanie kota albo psa, jednak nie każdy może albo chce mieć zwierzę w domu.

W takim przypadku można kupić odstraszacze na myszy. To urządzenia emitujące ultradźwięki, które są dla tych zwierząt nieprzyjemne, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że myszy opuszczą wtedy dom.

3. Łapki na myszy

Można stosować zarówno żywołapki, które pozwalają na złapanie żywej myszy, jak i klasyczne łapki, które powodują zabicie zwierzęcia.

4. Trutki na myszy

W sprzedaży dostępne są również trutki na myszy, które wykazują wysoką skuteczność.

Najlepiej zdecydować się na zakup specjalnych stacji do deratyzacji, aby ograniczyć dostęp do trutki przez człowieka i inne zwierzęta.

Masz problem z myszami w domu? Skontaktuj się z naszą firmą DDD i zamów profesjonalną deratyzację!