Pluskwa domowa może być bardzo trudnym przeciwnikiem. W jaki sposób można pozbyć się tego uciążliwego szkodnika ze swojego domu lub z innego budynku? Konieczne jest zastosowanie sprawdzonych metod!

Czy metody domowe działają na pluskwy?

Pluskwy są owadami, które można próbować zwalczyć za pomocą metod domowych, jednak ich efektywność nie zawsze jest wysoka.

W sklepach można znaleźć środki jak:

  • Spray na pluskwy,
  • Pułapki na pluskwy,
  • Proszki na pluskwy.

Tego typu środki zawierają w składzie substancje, które zwalczają pluskwy domowe, jednak warto wskazać, że działają one jedynie na część owadów.

Pluskwy lubią bytować w trudno dostępnych miejscach, na przykład w szczelinach przy ścianach i podłogach, za meblami, dlatego też nie zawsze można dotrzeć do nich z użyciem domowych środków.

Profesjonalne zwalczanie pluskiew domowych

Gdy zastosowanie domowych metod na pluskwy nie przynosi oczekiwanych efektów, rozwiązaniem jest wybranie profesjonalnych usług firm DDD. Jakie metody zwalczania pluskiew są stosowane przez nie najczęściej?

1. Wymrażanie suchym lodem

To metoda, która polega na zastosowaniu suchego lodu o temperaturze do -78 stopni Celsjusza, co powoduje zniszczenie pluskiew, ich larw oraz jaj.

2. Zamgławianie zimne i gorące

Bardzo skuteczną metodą zwalczania pluskiew jest zastosowanie zamgławiania. Stosowane są dwie techniki, czyli zamgławianie zimne, inaczej ULV, a także zamgławianie gorące, inaczej termiczne.

Środki w postaci mgły mogą wnikać nawet w najmniejsze szczeliny, co powoduje, że ta metoda jest bardzo efektywna.

Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się pluskiew, skorzystaj z pomocy naszej firmy świadczącej usługi DDD. Zapewniamy kompleksową obsługę i maksymalną skuteczność w zwalczaniu pluskwy domowej!